Renklerle Tedavi

Bu yazının amacı renk tedavisinde kullanılan ışıkların nasıl seçilip,kullanıldığını anlatmak değildir.Çünkü görüleceği gibi bu tedavi yöntemleri tek kelime ile bir uzman işidir ve işin uzmanı olmadan da ezbere yapılamaz.Amacımız sizlere genel bilgi vermektir.Renk kavramının insanlar tarafından çok iyi bilinmesine karşın,renklerin tedavi alanında kullanılması bugünkü alternatif tıpta oldukça yeni ele alınan bir konudur.Canlılar için değeri çok önemli olan renklerin tedavide de gerek ruhsal,gerekse de bedensel açıdan önemleri ve iyileştirici özellikleri vardır. Tarihçesi çok eskilere dayanır.Eski mısır’da ,Çin’de ve Hindistan’da eski çağlarda yoğun biçimde kullanılmaktaydı.Son yıllarda ise pek çok uygar ülkede renk tedavisi yöntemleri gelişti.Renk tedavisi tekniklerinin esası insanda enerji merkezleri olduğu varsayılan çakralara bağlanır. Hintliler bu merkezlere Chakralar adını vermişlerdir.Bu merkezlerin her biri bir renkle uyum hali içindedir.Organik veya psikolojik olarak bu merkezler görevlerini bazen yapamazlar.Dolayısıyla her bir merkezin içerdiği alanlarda ortaya bazı sağlık sorunları çıkar.İşte bu durumlarda her merkezin uyumunda bulunan renk titreşimleri azalır.Renk tedavisinin temeli ise azalan bu renklerin titreşimlerini artırıp eski normal durumuna getirerek şifa sağlamaktır.Hastanın gereksinim duyduğu renk titreşimlerinin yanı sıra gerekli olan renklerle ilgili besinler de tavsiye edilir.Renk titreşimlerinin azalması halinde, gerekli merkeze yapılan renk tedavisi gerektiren hastalık belirtileri,verilmesi gereken renk titreşimleri ve gıda maddeleri şunlardır. Beyaz Renk : Beyaz renk harika bir renktir.Bu renkle uyum halinde olan Chakra Hintçe’de Udana Chakra adıyla bilinir.Beyaz safiyeti sembolize eden bir renktir.Bu renk merkezi düzenli çalışan kişiler son derece adil,iyiliksever ve toleranslı kişilerdir.Beyaz renk merkezi düzenli çalışmayan insanlarda merhametsizlik, kendine acıma, inzivaya çekilme, insanlardan kaçma gibi belirtiler ortaya çıkar.Bu renk merkezi ile ilgili tedavilerde uzmanlar hastalarının üzerinde altın,inci ve elmas gibi kıymetli taşları bulundururlar. Barsak, akciğer hastalıkları ve şeker tedavisi beyaz renkle yapılır.

Sarı Renk : Vücuttaki sarı renkle uyum hali içinde bulunan merkezi düzenli çalışan kimseler aklı başında,mantık sahibi ve ince kişiler olurlar. Eğer bu renkle uyum halinde olan merkez düzgün çalışmıyorsa kişilerde bencillik artar.Sahtekarca davranışlar belirir.Bu renkle ilgili tedavi uygulamalarında Çinli uzmanlar hastalarının üstlerinde altın,krom,nikel,bakır ve çinko gibi metaller bulundururlar.Tedavi devam ettiği sürece hastalara kavun,mısır,muz,limon,kabak ve sarı renkli sebzelerle tohumlar yenmesi tavsiye edilir.Sarı renk merkeziyle ilgili olan hastalıkların başında barsak ve mide hastalıkları şeker,akciğer ve karaciğer rahatsızlıkları gelir.Zihinsel yorgunluk ve kabızlık da bu rengin tedavi ettiği alanlardır. Mavi Renk : Mavi renkle uyum hali içinde olan kimseler sezgileri güçlü, yenilikler yaratabilen ve politik yönleri güçlü kişilerdir.Gerekli merkezin çalışmaması halinde kişilerde kararsızlık,kırıcılık, çarpıntılar,devamlı ses kısıklığı,baş ağrıları,guatr ve göz hastalıkları görülür.Bu kişiler ayrıca çelişkilerle dolu bir kişiliğe bürünürler.Bu tedavi sırasında uzmanlar hastalarının üstlerinde bakır,kurşun,nikel,kalay ve alüminyum gibi metaller bulundururlar.Yine mavi renk merkezi çalışmayan hastalara mavi renk içeren erik,vişne,kara dut,mavi lahana,patlıcan ve kara üzüm yemeleri tavsiye edilir.

Siyah Renk : Siyah renkle uyum içindeki merkezi düzenli çalışan kimseler hareketli ve çok canlı tiplerdir.merkez düzenli çalışmadığı taktirde başka kişiler tarafından kolayca etkilenir veya onlara kötü biçimde etkilerler.Bu tür kişilerde akıl hastalıkları ve psikosomatik hastalıklar oluşur.Bu renkle ilgili tedavilerde uzmanlar hastalarının üstlerinde gümüş ve platin gibi çok değerli madenler bulundururlar. Gıda maddelerinden ise siyah zeytin,siyah erik,kara lahana gibi besinler tavsiye edilir.Eğer dolunaydan gereğinden fazla etkileniyorsanız siyah renkle ilgili merkeziniz iyi çalışmıyor demektir.

Lacivert Renk : Bu renge indigo mavisi de denir.Gökyüzünün açık olduğu gecelerdeki renktir.Lacivert renkle ilgili merkezleri düzenli çalışan kimseler ruhsal bakımdan gelişmiş,güçlü bir belleğe sahip kişilerdir.Zekidirler.Olayları bir bütün olarak kavrayabilme yetileri vardır.İyimser kişilikleri onlara tolerans da vermiştir.Bu renkle ilgili merkez düzensiz çalışıyorsa bu kişiler çok unutkan olurlar. Çabuk kızan, anlayışsız ve kötümser kişiler haline gelirler. Akciğer,göz, kulak-burun-boğaz hastalıkları,yüz felci,bazı sinir bozuklukları ve ruhsal rahatsızlıklar bu rengi içeren niteliklerle tedavi edilirler.Bu tedaviler sırasında uzmanlar hastalarının üstlerinde krom,demir,bakır ve brom gibi madenleri bulundururlar.Yine bu tedavi sırasında hastalara mavi ve mor renkli gıda maddeleri yemeleri tavsiye edilir. Turuncu Renk : Turuncu renk merkezi düzenli çalışan kimseler sağduyu sahibi kişilerdir.İyi insanlar olurlar.Bu renkle ilgili merkezleri iyi çalışmıyorsa şahıslarda astım,bronşit,romatizma,gut hastalığı gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar.Turuncu renkle ilgili ışın tedavisi yapılırken uzmanlar hastalarının üstünde demir,kalsiyum,karbon ve alkalilerin çoğu gibi elementlerin bulundurulmasına dikkat ederler.Tedavi sırasında havuç,zerdali,şeftali,portakal,mandalina ve diğer turuncu renkli meyve ve sebzelerin yenilmesi tavsiye edilir. Yeşil Renk : Yeşil renkle uyumlu olup bu renge ait merkezi düzenli çalışan kimseler vicdan sahibi,adil kişilerdir.Bu merkez ruh sağlığı açısından önemli bir merkezdir.Eğer yeşil rengin hakim olduğu merkez düzenli çalışmıyorsa,bu kişiler kötü kalpli ve kindar kimseler olurlar. Arkadaşlarına ihanet edebilirler. Ayrıca başkalarıyla iş birliği içinde olmaları da olanaksızdır.Bu renk merkezi ile ilgili renk tedavisi yapıldığı sırada uzmanlar hastalarının üstünde sodyum,bakır,nikel, krom,kobalt,azot, klorofil,demir sülfat gibi elementlerin bulunmasına dikkat ederler.Yeşil renkle yapılan tedaviler baş ağrıları,kan çıbanı,kalp hastalıkları,mide ülseri,yüksek tansiyon ve kanser gibi rahatsızlıklara uygulanır.Tedavi devam ettiği sürece kişilerin bol miktarda yeşil sebze ve meyve tüketmeleri tavsiye edilir. Mor Renk : Mor renkle uyum hali içinde olan merkezi iyi çalışan kişiler genellikle sanatkar insanlardır.Son derece idealist olurlar.İlham ve sezgileri güçlüdür. Bu renk merkezinin düzenli çalışmaması halinde kişiler kendilerini beğenen,her şeyi ben bilirim edasında ve çeşitli kompleksler içinde olan kimselerdir. Bu merkezin düzenli çalışmaması fizyolojik olarak epilepsi, sinir hastalıkları, mesane ve böbrek rahatsızlıklarına neden olur. Mide, kalp ve damar hastalıkları da bu merkezin düzenli çalışmamasından kaynaklanan hastalıklardır. Bu hastalıkların tedavisi amacıyla yapılan renk tedavisinin yanı sıra uzmanlar hastalarının üstlerinde manganez,

alüminyum,kalsiyum,kobalt,arsenik,titanyum gibi elementlerin bulundurulmasına özen gösterirler.tedaviye devam edildiği sürece kara üzüm,kara dut,mor lahana,patlıcan ve pancar gibi besin maddelerinin bol miktarlarda tüketilmesi tavsiye edilir.

Canlı Sorular

X
Daha fazla
 • MP...
  06/05/2022 16:38

  Hab gerade zu arbeiten aufhören dürfen…jetzt kann es sein das ich meinen Ex Markus verpasse..
  Ich gehe jetzt noch etwas trinken…lohnt es sich zu warten oder kommt er e nicht einkaufen…
  Kommt er dann eventuell morgen

  • Kirianu
   07/05/2022 17:20
   Hallo Liebes, lieben Dank für Dein Vertrauen und Nachricht hier auf AllSpiritA. Gerne habe ich mithilfe meiner geistigen Sicht und den Tarotkarten auf Deine Frage näher geblickt. Ich sehe euch innerhalb der nächsten Tage bereits neue Kommunikation und auch ein Wiedersehen. Mit heute liegt recht wacklig und eher ein Nein. Lass Dich aber nicht verunsichern und lasse gedanklich los, gerade Deinen Wunsch auf ein Wiedersehen, umso schneller kommt er auf Dich zu. Ich sehe ihn gedanklich die nächsten Stunden verstärkt an Dich denken und er kommt zeitnah auf Dich zu. Entspanne und mache Deine Erledigungen und lasse los an Deinem Wunsch eines Treffens und denke positiv an ihn, denn er wird bald auf dich zukommen. Liebe Grüße, Deine Kirianu ❣️????
 • Ic...
  22/06/2022 11:31

  Hallo…
  Warum hat G.C. 02.03.67 den Kontakt wieder abgebrochen?
  LG

  • Dr. Blavatzky
   22/06/2022 22:14
   Guten Abend, Neuanfang in der Liebe. Wachstum. Sie kann aber auch eine andere Bedeutung haben: Unreife. Abhängigkeiten auflösen von der Vergangenheit, Ungeduld in ihnen deutet das er sich zeitnahe weder bei ihnen Aktive zeige wird. Kleine Aufmerksamkeiten wird von seiner Seite kommen. Es ist zurzeit eine Enorme Anziehungskraft bei ihnen beiden zu sehen. Das Universum wird sie beide Beschenken, Sie kommen wieder zusammen. Gerne stehe ich für weitere Fragen zur Verfügung. Es zeigt das er Rückrad zeigen wird. Sie beide sind Schicksalshaft verbunden und es ist nur eine Ruhephase. Das Universum ist mit ihnen, das ganze von der Vergangenheit ist erlöschen. Es bildet sich neue Ereignisse mit ihnen zusammen. Er Liebt sie vom ganzen Herzen. Schöne Zeit, Medium Blavatzky
 • Ja...
  04/01/2023 00:07

  Liebt Arsenè 15.11.77 mich noch und wird unsere Beziehung noch enger werden? Zusammenziehen? Oder ist das nicht sein Wunsch?
  Wir waren erst jetzt über neu Jahr in Ferien, er ziemlich fertig seit da aber liegt es an mir oder an den Umständen das er nicht gut geschlafen hat und die Arbeit seit heute wieder? LG jasmin

  • Dr. Blavatzky
   04/01/2023 12:04
   Frohes Neues Jahr für Sie, steht für Bewegung und Änderung. Wer den Fluss des Lebens als unveränderlich hinnimmt, wird mit dieser Weisheit im Herzen an der Oberfläche schwimmen, ganz egal wohin ihn die Wogen tragen. Widmen Sie sich Ihren Aufgaben und nehmen Sie nicht gelöste Probleme in Angriff, auch wenn Sie noch keine fertigen Lösungen haben, oder sich unsicher sind. Die Kraft kann Konflikte zum Ausdruck bringen, aber auch Momente der Leidenschaft. Es kann zu Wutausbrüchen kommen, drastischen Erneuerungen oder gar einem Ende der Beziehung. Die Stärke zu verzeihen kann ebenso beschrieben werden, wie die fehlende Bereitschaft dazu. Nehmen sie nichts zu Herzen, da es nicht ihre Schuld ist. Gerne stehe ich für weitere Fragen zur Verfügung im privaten Bereich. Seine Bereiche müssten Gereinigt werden. DR. BLAVATZKY