Mesafeli Satış Sözleşmesi

Maalesef şu anda parsel merkezlerindeki kapasite tükenmiş durumda. Bu nedenle gönderileriniz şu anda normalden çok daha uzun sürüyor. Oradaki çalışanlar da korona virüsüne karşı bağışık değil: Şu anda her zamankinden çok daha fazla sevkiyat taşırken, korona virüsü nedeniyle iş süreçleri birçok alanda önemli ölçüde daha az verimli.

Sonuç olarak, mal siparişlerimiz şu anda normalden daha geç geliyor ve ürünlerin üzerinde belirtilen teslimat süreleri biraz daha uzun olabilir.

Maalesef bizim de bu ölçüde öngöremediğimiz mevcut durum için anlayışınızı rica ederiz.

ALLSPIRITA® ezoterik mağazasının genel hüküm ve koşulları

MÜŞTERİ BİLGİLERİ İLE GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLAR

İçindekiler
dürbün
Sözleşmenin imzalanması
Vazgeçme hakkı
Fiyatlar ve ödeme koşulları
Teslimat ve nakliye koşulları
Başlığın tutulması
Kusurlar için sorumluluk (garanti)
Uygulanabilir yasa
Alternatif anlaşmazlık çözümü

1) Kapsam
1.1 “ALLSPIRITA®-Esoterik” (bundan böyle “Satıcı” olarak anılacaktır) altında ALLSPIRITA®.com ticaretinin bu Genel Hüküm ve Koşulları (bundan böyle “GTC” olarak anılacaktır), bir tüketici veya girişimcinin (bundan böyle “Müşteri” olarak anılacaktır) malların teslimine ilişkin tüm sözleşmeler için geçerlidir. ) Satıcının çevrimiçi mağazasında sergilediği mallarla ilgili olarak satıcıyla. Aksi kararlaştırılmadıkça, müşterinin kendi koşullarının dahil edilmesi burada çelişkilidir.

1.2 Bu hüküm ve koşullar anlamında bir tüketici, ağırlıklı olarak ne ticari ne de bağımsız mesleki faaliyetleri olmayan amaçlarla yasal bir işlem yapan herhangi bir gerçek kişidir. Bu hüküm ve koşullar anlamında bir girişimci, yasal bir işlem gerçekleştirirken ticari veya bağımsız mesleki faaliyetlerini icra ederken hareket eden gerçek veya tüzel kişi veya tüzel bir ortaklıktır.

2) Sözleşmenin imzalanması
2.1 Satıcının ALLSPIRITA® çevrimiçi mağazasında yer alan ürün açıklamaları, satıcının bağlayıcı tekliflerini temsil etmez, ancak müşteri tarafından bağlayıcı bir teklif sunmaya hizmet eder.

2.2 Müşteri, satıcının ALLSPIRITA® çevrimiçi mağazasına entegre edilmiş çevrimiçi sipariş formunu kullanarak teklifi gönderebilir. Müşteri, seçilen ürünleri sanal alışveriş sepetine attıktan ve elektronik sipariş sürecinden geçtikten sonra, sipariş sürecini tamamlayan butona tıklayarak alışveriş sepetindeki ürünler için yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme teklifi sunar. Müşteri ayrıca teklifi satıcıya e-posta ile gönderebilir.

2.3 Satıcı, müşterinin teklifini 5 gün içinde kabul edebilir, Müşteriye, sipariş onayının müşteri tarafından alınmasının belirleyici olduğu yazılı bir sipariş onayı veya metin biçiminde (e-posta) bir sipariş onayı göndererek veya sipariş edilen malları müşteriye teslim ederek, bu suretle malların müşteri tarafından alınması belirleyicidir, veya Müşteriden siparişini verdikten sonra ödeme yapmasını isteyerek.
Yukarıda belirtilen alternatiflerden birkaçı varsa, sözleşme yukarıda belirtilen alternatiflerden birinin ilk gerçekleştiği anda akdedilir. Teklifi kabul etme süresi, teklifin müşteri tarafından gönderildiği gün başlar ve teklifin gönderilmesini takip eden beşinci günün sonunda sona erer. Satıcı, müşterinin teklifini yukarıda belirtilen süre içinde kabul etmezse, bu teklifin reddedilmesi olarak kabul edilir ve müşterinin artık niyet beyanı ile bağlı olmadığı sonucuna varılır.

2.4 PayPal tarafından sunulan ödeme yöntemlerinden birini seçerseniz, ödeme ödeme hizmeti sağlayıcısı PayPal (Europe) S.à r.l tarafından işlenecektir. et Cie, SCA, 22-24 Boulevard Royal, L-2449 Lüksemburg (bundan böyle “PayPal” olarak anılacaktır), PayPal Kullanım Koşullarına tabidir, https://www.paypal.com/de/webapps/mpp/ua adresinde mevcuttur. / useragreement-full veya – müşterinin PayPal hesabı yoksa – https://www.paypal.com/de/webapps/mpp/ua/ adresinde görüntülenebilen PayPal hesabı olmayan ödeme koşullarına tabidir. gizlilik mumu – dolu. Müşteri, çevrimiçi sipariş sürecinde seçilebilen PayPal tarafından sunulan bir ödeme yöntemini kullanarak ödeme yaparsa, satıcı, müşterinin sipariş sürecini tamamlamak için düğmeye tıkladığı anda müşterinin teklifini kabul ettiğini zaten beyan eder.

2.5 Satıcının çevrimiçi sipariş formu aracılığıyla bir teklif gönderirken, sözleşmenin metni, sözleşme yapıldıktan sonra satıcı tarafından kaydedilecek ve siparişi gönderildikten sonra metin biçiminde (örn. e-posta) müşteriye gönderilecektir. Satıcı tarafından sözleşme metninin başka bir hükmü yer almaz. Müşteri, siparişini göndermeden önce satıcının çevrimiçi mağazasında bir kullanıcı hesabı oluşturduysa, sipariş verileri satıcının web sitesinde arşivlenir ve ilgili bilgileri sağlayarak müşteri tarafından şifre korumalı kullanıcı hesabı üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir. 2.5 Satıcının çevrimiçi sipariş formu aracılığıyla bir teklif gönderirken, sözleşmenin metni, sözleşme yapıldıktan sonra satıcı tarafından kaydedilecek ve siparişi gönderildikten sonra metin biçiminde (örn. e-posta) müşteriye gönderilecektir. Satıcı tarafından sözleşme metninin başka bir hükmü yer almaz. Müşteri, siparişini göndermeden önce satıcının çevrimiçi mağazasında bir kullanıcı hesabı oluşturduysa, sipariş verileri satıcının web sitesinde arşivlenir ve ilgili bilgileri sağlayarak müşteri tarafından şifre korumalı kullanıcı hesabı üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir. giriş verileri.

2.6 Satıcının çevrimiçi sipariş formu aracılığıyla siparişin bağlayıcı olarak sunulmasından önce, müşteri ekranda görüntülenen bilgileri dikkatlice okuyarak olası giriş hatalarını belirleyebilir. Giriş hatalarının daha iyi tanınması için etkili bir teknik araç, ekrandaki gösterimin büyütüldüğü tarayıcının büyütme işlevi olabilir. Müşteri, sipariş sürecini tamamlayan düğmeyi tıklatana kadar, normal klavye ve fare işlevlerini kullanarak elektronik sipariş sürecinin bir parçası olarak girişlerini düzeltebilir.

2.7 Sözleşmenin akdedilmesi için Almanca ve İngilizce dilleri ve Türkçe mevcuttur.

2.8 Sipariş işleme ve iletişim genellikle e-posta ve otomatik sipariş işleme ile gerçekleştirilir. Müşteri, satıcı tarafından gönderilen e-postaların bu adrese alınabilmesi için siparişin işlenmesi için verdiği e-posta adresinin doğru olduğundan emin olmalıdır. Özellikle SPAM filtrelerini kullanırken, müşteri, satıcı veya satıcı tarafından siparişi işleme koymak için görevlendirdiği üçüncü kişiler tarafından gönderilen tüm e-postaların teslim edilebildiğinden emin olmalıdır.

3) cayma hakkı
3.1 Tüketicilerin genellikle cayma hakkı vardır.

3.2 Cayma hakkı hakkında daha ayrıntılı bilgi, satıcının iptal politikasında bulunabilir.

3.3 Cayma hakkı, sözleşmenin akdedildiği tarihte Avrupa Birliği üyesi bir devlete ait olmayan ve sözleşmenin akdedildiği tarihte tek ikamet ve teslimat adresi Avrupa Birliği dışında olan tüketiciler için geçerli değildir.

4) Fiyatlar ve ödeme koşulları
4.1 Satıcının ürün açıklamasında aksi belirtilmedikçe, verilen fiyatlar yasal satış vergisini içeren toplam fiyatlardır. Oluşabilecek ek teslimat ve nakliye masrafları, ilgili ürün açıklamasında ayrıca belirtilir.

4.2 Avrupa Birliği dışındaki ülkelere teslimatlarda, satıcının sorumlu olmadığı ve müşteri tarafından karşılanacak münferit durumlarda ek maliyetler ortaya çıkabilir. Bunlar, örneğin, kredi kurumları tarafından yapılan para transferine ilişkin maliyetleri (örn. transfer ücretleri, döviz kuru ücretleri) veya ithalat vergileri veya vergilerini (örn. gümrük vergileri) içerir. Bu tür masraflar, teslimatın Avrupa Birliği dışındaki bir ülkeye yapılmadığı, ancak müşterinin ödemeyi Avrupa Birliği dışındaki bir ülkeden yapması durumunda para transferiyle ilgili olarak da ortaya çıkabilir.

4.3 Ödeme seçeneği/seçenekleri, satıcının çevrimiçi mağazasında müşteriye iletilecektir.

4.4 Banka havalesi ile ön ödeme üzerinde anlaşmaya varılmışsa, taraflar daha sonraki bir vade tarihini kararlaştırmamışsa, ödeme sözleşmenin imzalanmasından hemen sonra yapılır.

5) Teslimat ve nakliye koşulları
5.1 Malların teslimatı, aksi kararlaştırılmadıkça, müşteri tarafından belirtilen teslimat adresine sevkıyat yolu üzerinde gerçekleşir. İşlem yapılırken satıcının sipariş işlemesinde belirtilen teslimat adresi belirleyicidir.

5.2 Malların teslimatı, müşterinin sorumlu olduğu nedenlerle başarısız olursa, müşteri, satıcı tarafından yapılan makul masrafları karşılayacaktır. Müşteri, cayma hakkını etkin bir şekilde kullanırsa, bu, dışarı gönderi masrafları için geçerli değildir. İade masrafları için, müşterinin cayma hakkını kullanması halinde, satıcının cayma talimatında yer alan hükümler uygulanır.

5.3 Satıcı, hatalı veya uygunsuz teslimat durumunda sözleşmeden cayma hakkını saklı tutar. Bu, yalnızca satıcının teslimat yapılmamasından sorumlu olmaması ve satıcının, tedarikçiyle gerekli özenle belirli bir riskten korunma işlemi gerçekleştirmesi durumunda geçerlidir. Satıcı, malları tedarik etmek için her türlü makul çabayı gösterecektir. Malların mevcut olmaması veya kısmen bulunabilir olması durumunda, müşteri derhal bilgilendirilecek ve bedel derhal geri ödenecektir.

5.4 Müşteri tarafından teslim alınması lojistik nedenlerle mümkün değildir.

6) Mülkiyetin tutulması
Satıcı bir avans ödemesi yaparsa, borçlu olunan satın alma bedelinin tamamı ödenene kadar teslim edilen malların mülkiyeti elinde kalır.

7) Kusurlar için sorumluluk (garanti)
7.1 Satın alınan ürün kusurluysa, kusurlar için yasal sorumluluk hükümleri geçerlidir.

7.2 Müşterinin bir tüketici gibi davranması halinde, teslim edilen malları bariz nakliye hasarı ile ilgili olarak teslim edene şikayet etmesi ve bunu satıcıya bildirmesi istenir. Müşteri buna uymazsa, bunun kusurlara ilişkin yasal veya sözleşmeye dayalı talepleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

8) Geçerli Kanun
8.1 Federal Almanya Cumhuriyeti kanunu, taşınır malların uluslararası satın alınmasına ilişkin kanunlar hariç olmak üzere, taraflar arasındaki tüm hukuki ilişkilere uygulanır. Tüketiciler söz konusu olduğunda, bu hukuk seçimi, ancak tüketicinin mutad meskeninin bulunduğu devletin hukukunun emredici hükümlerinin sağladığı koruma geri alınmadığı sürece geçerlidir.

8.2 Ayrıca, yasal cayma hakkı ile ilgili olarak, bu hukuk seçimi, sözleşmenin akdedildiği tarihte Avrupa Birliği’nin herhangi bir üye devletine ait olmayan ve tek ikamet yeri ve teslimat adresi Türkiye’de bulunan tüketiciler için geçerli değildir. Sözleşmenin imzalandığı tarihte Avrupa Birliği dışında.

9) Alternatif uyuşmazlık çözümü
9.1 AB Komisyonu, aşağıdaki bağlantıda internette çevrimiçi anlaşmazlık çözümü için bir platform sağlar:

https://ec.europa.eu/consumers/odr
Bu platform, bir tüketicinin dahil olduğu çevrimiçi satış veya hizmet sözleşmelerinden kaynaklanan ihtilafların mahkeme dışı çözümü için bir iletişim noktası görevi görür.

9.2 Satıcı, tüketici tahkim kurulu huzurunda bir uyuşmazlık çözüm prosedürüne katılmakla yükümlü veya istekli değildir.